Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Тодорова сабота)

679

На 7 март 2020 година, во првата сабота од Великиот пост – Тодорова, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Теодор Тирон, свештеномаченик Поликарп и преподобниот Дамјан, во Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

 

 

Previous articleАкатист на Пресвета Богородица во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Тодорова сабота)