Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (33-та Недела по Педесетница)

819

На 2 Февруари, 2020 година, во 33-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Евтимиј Велики и светите маченици Енен, Пен и Нирен, во Соборната црква Раѓање на пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг во Футскреј (33-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква (Недела на Митарот и Фарисејот)