Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Спомен на Свети Никола)

1095

На 19 декември, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот Никола Архиепископ Мирликијски Чудотворец, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleМолитвено одбележан храмовиот празник во црквата Свети Никола во Перт
Next articleПрославен споменот на Свети Спиридон и одржан Редовниот пикник во манастирот во Донибрук