Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (24-та Недела по Педесетница)

1020

На 1 Декември, 2019 година, во 24-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Платон, Роман и Варул, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleЗа време на постот човекот живее со зборот од устата Божја
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (24-та Недела по Педесетница)