Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Втора Недела од Великиот пост)

722

На 24 март, 2019 година, во Втората недела од Великиот пост, посветена на Светиот Григориј Палама, кога се празнува споменот на светиот Софрониј Ерусалимски, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleАкатист на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскреј
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Втора Недела од Великиот пост)