Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (23-та Недела по Педесетница)

838

На 24 ноември, 2019 година, во 23-та Недела по Педесетница, кога се празнува светиот маченик Мина, Виктор и преподобниот Теодор Студит, во Соборната црква Раѓања на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleРешение на АЦС на МПЦ-ОА - Второстепена Пресуда со која протоерејот Глигор Киселинов е лишен од свештеничкиот чин
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (23-та Недела по Педесетница)