Света Литургија во Соборната Црква во Сиденхам (21 Недела по Педесетница)

709

На 10 Ноември, 2019 година, во 21 Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Параскева Икониска, во Соборната Црква, Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Митровден)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (21 Недела по Педесетница)