Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (18-та Недела по Педесетница)

691

На 20 Октомври, 2019 година, во 18-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Сергиј и Вакх и светиот маченик Полихрониј, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (17-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (18-та Недела по Педесетница)