Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (15-та Недела по Педесетница)

707

На 29 Септември, 2019 година, во 15-тата Недела по Педестница, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Ефимија и преподобниот Доротеј, во Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleПразникот Крстовден во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (15-та Недела по Педесетница)