Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (14-та Недела по Педесетница)

715

На 22 Септември, 2019 година, на 14-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите праведни богоотци Јоаким и Ана, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (14-та Недела по Педесетница)