Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Тодорова сабота)

837

На 16 март, 2019 година, во првата сабота од Великиот пост, кога се празнува споменот на светиот маченик Теодор Тирон, светите маченици Евтропиј, Кленоник и Василиск, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше Света Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Тодорова сабота)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Недела на Православието)