Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (12-та Недела по Педесетница)

1206

На 9 Септември, 2019 година, на 12 тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Адријан и Наталија, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleШто ли ќе ожнее човекот во нивата на својата душа?
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (12-та Недела по Педесетница)