Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (11-та Недела по Педесетница)

766

На 01 Септември 2019 година, во 11-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Теофан Македонски и светиот Андреј Стратилат, во Соборната црква Раѓање на пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleПрославен храмовиот празник во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (11-та Недела по Педесетница)