Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (10-та Недела по Педесетница)

663

На 25 Август, 2019 г., во 10-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченици Аникита и Фотиј и светиот свештеномаченик Александар, во Соборната црква Раѓање на пресвета Богородица во Сиденхам, се богослужеше утрена богослужба и Света Божестевна Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Преображение во Соборната црква во Сиденхам
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (10-та Недела по Педесетница)