Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (9-та Недела по Педесетница)

795

На 18 Август, 2019 година, на 9-тата Недела по Педесетница, на Претпразненството на Преображение Господово, кога се празнува споменот на светиот маченик Евсигниј, во Соборната црква Раѓање на пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Петка во Мил Парк (9-та Недела по Педесетница)
Next articleПразникот Преображение во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен