Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (4-та Недела по Педесетница)

766

На 14 Јули, 2019 година, во 4-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите бесребреници Козма и Дамјан, во Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСобор на светите Апостоли - Литургија во црквата Успение на Богородица во Бризбен
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (4-та Недела по Педесетница)