Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (5-та Недела по Педесетница)

780

На 21 Јули, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот Теофил Македонски и светиот великомаченик Прокопиј, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (4-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (5-та Недела по Педесетница)