Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (3-та Недела по Педесетница)

663

На 7 јули, 2019 година, во 3-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на раѓањето на Светиот Претеча и Крстител Господов, Јован, во Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСпомен на Свети Наум Охридски во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (3-та Недела по Педесетница)