Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Воведение на Богородица - Пречиста)

1100

На 4 Декември, 2019 година, кога се празнува празникот Воведение на Пресвета Богородица во храмот (Пречиста), во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Воведение на Богородица - Пречиста)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Воведение на Богородица - Пречиста)