Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Задушница)

836

На 2 март, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот маченик Теодор Тирон, светата великомаченичка Маријамна и се прави спомен на упокоените православни христијани (Задушница), во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена (заупокоена) Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Недела на Блудниот син)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Месопусна недела)