Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Митарот и Фарисејот)

962

На 17 февруари, 2019 година, во Неделата на Митарот и Фарисејот, кога се празнува споменот на преподобниот Исидор Пелусит и светиотн Николај Исповедник, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Митарот и Фарисејот)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Митарот и Фарисејот)