Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Втора Недела по Педесетница)

984

На 21 јуни, 2020 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Ефрем Антиохиски и преоподобниот Зосим Феникиски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Втора Недела по Педесетница)