Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

739

На 14 Јуни, 2020 година, во Првата недела по Педесетница (на Сите Светии), кога се празнува споменот на светиот маченик Јустин Философ и преподобниот Агапит Киево-печерски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

   

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон