Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Втора недела од Великиот пост)

1040

На 15 Март, 2020 година, во Втората недела од Великиот пост, кога се празнува споменот на Светиот Григориј Палама, Архиепископ Солунски, светиот свештеномаченик Теодот, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Втора недела од Великиот пост)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Втора недела од Великиот пост)