Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Месопусна недела)

976

На 23 февруари, 2020 година, во Месопусната недела кога си спомнуваме за Страшниот суд, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Харалампиј, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во Црквата Свети Никола во Перт (Недела на Блудниот син)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Месопусна недела)