Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Блудниот син)

803

На 16 февруари, 2020 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот Симеон Богопримец, светата пророчица Ана и светиот пророк Азариј, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј (Недела на Блудниот син)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Блудниот син)