Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Собор на Св. Јован Крстител)

1174

На 20 Јануари, 2020 година, кога се празнува Соборот на свети Јован, Пророк, Претеча и Крстител Господов, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

   

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Собор на Св. Јован Крстител)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Собор на Св. Јован Крстител)