Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела по Рождество Христово)

728

На 12 Јануари, 2020 г., во Неделата по Раѓањето Христово – Божик, кога се празнува споменот на Светиот Гаврил Велички Чудотворец, светата маченичка Анисија и светата Теодора, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела по Рождество Христово)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела по Рождество Христово)