Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Спомен на Свети Климент Охридски)

817

На 8 Декември, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот Климент Римски и на светиот Климент Охридски Чудотворец, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Седмочисленици во Футскреј (Спомен на Свети Климент Охридски)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Спомен на Свети Климент Охридски)