Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (20-та Недела по Педесетница)

805

На 3 Ноември, 2019 година, во 20-тата Недела по Педесетница, кога се празнува преносот на моштите на светиот епископ Иларион Мегленски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (20-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (20-та Недела по Педесетница)