Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Петковден)

960

На 28 Октомври, 2019 година, кога се празнува споменот на преподобната Параскева Епиватска, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Петковден)
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул (Петковден)