Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (35 Недела по Педесетница)

850

На 27 јануари, 2019 година, во 35-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата рамноапостолна Нина Грузиска и светитот Сава Српски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (35 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (35 Недела по Педесетница)