Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (13-та Недела по Педесетница)

820

На 15 Септември, 2019 година, на 13-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик Мамант и преподобниот Јован Посник, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскрај (13-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (13-та Недела по Педесетница)