Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (11-та Недела по Педесетница)

766

На 01 Септември 2019 година, во 11-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Теофан Македонски и светиот Андреј Стратилат, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (11-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (11-та Недела по Педесетница)