Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (10-та Недела по Педесетница)

660

На 25 Август, 2019 г., во 10-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Аникита и Фотиј и светиот свештеномаченик Александар, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божестевна Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

   

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (10-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (10-та Недела по Педесетница)