Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (9-та Недела по Педесетница)

799

На 18 Август, 2019 година, на 9-тата Недела по Педесетница, на Претпразненството на Преображение Господово, кога се празнува споменот на светиот маченик Евсигниј, во манастирот Свети Прохор Пчински, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

    

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (9-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (9-та Недела по Педесетница)