Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

959

На 20 Јануари, 2019 година, кога се празнува соборот на светиот Јован Крстител, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Вереби