Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (4-та Недела по Педесетница)

722

На 14 Јули, 2019 година, во 4-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите бесребреници Козма и Дамјан, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (4-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (4-та Недела по Педесетница)