Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

783

На 29 јуни, 2019 година, во саботата од првата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Тихон епископ Аманутски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Прва Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Втора Недела по Педесетница)