Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Прва Недела по Педесетница)

790

На 23 Јуни, 2019 година, во Првата Недела по Педесетница (на Сите Свети), кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Тимотеј Пруски и светиот маченик Александар, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Прва Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук