Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

846

На 22 јуни, 2019 година, на Одание на Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Кирил Ерусалимски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleКрштение и Миропомазание на празникот Духовден во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Прва Недела по Педесетница)