Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

919

На 8 јуни, 2019 година, во саботата од шестата седмица по Велигден, кога се празнува споменот на светите апостоли Карп и Алфеј и на светиот маченик Александар Солунски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

 

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Спасовден)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Седма недела по Велигден)