Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Слепиот)

708

На 2 јуни, 2019 година, во 6-тата Недела по Велигден (на Слепиот), кога се празнува споменот на светите маченици Талалеј и Аскалон, во во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

   

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела на Слепиот)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Слепиот)