Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Самарјанката)

859

На 26 мај, 2019 година, во 5-тата недела по Велигден (На Самарјанката), кога се празнува споменот на светата маченичка Гликерија и светиот маченик Александар, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

  

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Самарјанката)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Самарјанката)