Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Раслабениот)

938

На 19 мај, 2019 година, во четвртата недела по Велигден (на Раслабениот), кога се празнува споменот на светиот многустрадален Јов и светиот Варвар, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Раслабениот)
Next articleСвета Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (Недела на Раслабениот)