Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

944

На 18 мај, 2019 година, во саботата на третата седмица по Велигден, кога се празнува споменот на светата великомаченица Ирина Солунска, светиот Мартин и светиот Ираклиј, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела на Раслабениот)