Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

963

На 11 мај, 2019 година, кога се празнува споменот на светите апостоли Јасон, Сосипатер и светата маченичка Киркира, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше Света Литургија.

Previous articleВелигденска радост за децата кои ги посетуваат часовите по Веронаука во Сиднеј
Next articleНедела на Мироносиците - Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон