Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Ѓурѓовден)

938

На 6 мај, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец (Ѓурѓовден), во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Томина недела)
Next articleПразникот Свети Георгиј (Ѓурѓовден) во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богогородица во Сиденхам