Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Лазарева Сабота)

616

На 20 април, 2019 година, на Лазарева Сабота, кога се празнува споменот на преподобниот Георгиј Исповедник и преподобниот Нил Сорски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Лазарева Сабота)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Лазарева Сабота)