Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

959

На 12 јануари 2019 година, во саботата по Божик, кога се празнува споменот на светиот епископ Гаврил Велички и Лесновски Чудотворец, светата маченичка Анисија, преподобната Теодора, светиот Јосиф, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

Previous articleТрет ден Божик - Литургија во црквата Свети Никола во Престон
Next articleСвета Литургија и Традиционален пикник во манастирот „Свети Наум Охридски“ - Роклин